Hakkımızda

Kervan Triko


1977 yılında aile şirketi olarak İstanbul’da triko üretimine başladı. Kurulduğu günden bu yana geçen 40 yıllık sürede uzman ve tecrübeli kadrosu, dinamik yapılanması ile triko sektörünün önde gelen üreticilerden biri olmayı başarmıştır. Müşterilerine dünya standartlarında ürünler sunmak amacı ile, son teknolojik üretim sistemlerinin kullanıldığı İstanbulda ki 3.500 m2 kapalı alana sahip entegre fabrikasında her yıl 2.500.000 adet triko üretimi gerçekleştiriyor. Vizyoner ve yenlikçi yapısıyla, insan ve çevre bilinciyle, kendi bünyesinde ve fason faaliyetleri ile müşterilerine esnek ve hızlı cevap vermek öncelikli hedefidir.

BSCI
Sedex

Kervan Triko, müşteri istek ve talepleri doğrultusunda, günün moda trendlerini yakından izleyerek her ay kendi tasarımı 50 adet yeni triko model ve koleksiyonunu dünyada önde gelen birçok ünlü markaya sunmakta. Danimarka, Norveç, İsveç gibi iskandinav ülkelerine ve Avrupa Biliğinin diğer önde gelen ülkelerine ihracatı devam etmekte ve Türkiye’nin en büyük 500 ihracat şirketi arasında yer almaktadır.

Kervan Triko yine aynı kalite ve hizmet anlayışı ile penye üretimine de devam etmekte ve yıllık penye üretim kapasitesini 1.000.000 adete çıkartmayı hedeflemektedir

Kalite Politikamız


Triko sektöründe gelişen teknolojik şartlara uyum göstererek, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına zamanında cevap verecek ürünleri en ekonomik şartlarda sürekli güvenilir bir kalitede üreterek Pazar payını ve rekabet gücünü arttırmak işletmemizin kalite politikasıdır.


  • Kalite Yönetim Sisteminin gereği olan faaliyetlerin planlı ve sistematik olarak gerçekleşmesini Sağlamak amacıyla gerekli olan mali ve insan kaynaklarını temin eder.
  • Çalışanların sağlığını, güvenliğini, bugününü ve yarınını güvence altına alarak eğitim ve bireysel gelişimini arttırmayı ve kalite bilincinin yükseltilmesini sağlar.
  • Başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanlar tarafından Kalite Politikasının anlaşılmasını ve uygulanarak kalite sisteminin etkinliğinin Geliştirilmesini sağlar.
  • Hedeflerin gerçekleştirilmesi için tam katılımın olduğu iç ortamı oluşturur ve sürdürür.
  • Yasalar çerçevesinde belirlenmiş olan çalışma saatlerine uyar, gerekli olduğu durumlarda yasal limitler aşılmadan fazla mesai uygular, çalışma saatleri arasındaki dinlenme sürelerini dikkate alır.
  • Üretim sürecinde istenilen kalitenin ilk seferde, sürekli olarak doğru yapılmasını ve mükemmellik kavramının oluşmasını topluma, çevreye ve yasalara karşı sorumluluğunun bilinci içerisinde gerçekleştirir.

Kervan Triko yönetimi olarak, müşteri memnuniyetini esas alarak Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uymayı ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi taahhüt ederiz.